MikroTik Форум

Нема нови пораки Новости

Нови продукти, претставени од MikroTik.

26 пораки
18 теми

Последна порака petar
во Одг: Додавање 2 Антени н...
на Декември 06, 2018, 08:30:57 pm

Нема нови пораки Сертификација

Се околу сертификатите од MikroTik: MTCNA,MTCTCE,MTCUME,MTCWE,MTCRE,MTCINE

7 пораки
2 теми

Последна порака HardCorec
во Одг: CCNA Wireless
на Јули 13, 2015, 04:48:32 pm

Нема нови пораки Огласи

Вашите огласи, доколку сакате да купите или продадете MikroTik уред или лиценци.

11 пораки
5 теми

Последна порака MikroTik
во Продавам нов Mikrotik RB...
на Декември 08, 2017, 09:30:48 pm

RouterOS

Нема нови пораки Генерална Дискусија

Генерална дискусија, околу проблеми при сетирање, прашања околу сетирање итн.

99 пораки
15 теми

Последна порака MikroTik
во Одг: Подесување хотспот ...
на Септември 23, 2018, 07:58:46 pm

Нема нови пораки RouterOS v6 RC и v7 BETA

Се за новите верзии на RouterOS v6 & 7 Beta.

14 пораки
14 теми

Последна порака MikroTik
во RouterOS v6.35.2
на Мај 09, 2016, 11:58:15 pm

Нема нови пораки Протоколи за пренасочување

Се за протоколите за пренасочување : BGP, OSFP, MPLS, MME, RIP, HWMPplus

0 пораки
0 теми

Нема нови пораки Wireless подесување

Се за Wireless подесување, параметри, модови на работа итн.

18 пораки
8 теми

Последна порака MikroTik
во Одг: Сетирање на рутер з...
на Февруари 02, 2017, 09:34:54 pm

Нема нови пораки Скрипти и CLI команди

Се околу скрипти, нивно сетирање како и CLI команди.

46 пораки
29 теми

Последна порака MikroTik
во No-Ip.com DynDNS Script
на Декември 25, 2017, 11:48:25 pm

Нема нови пораки Виртуелизација

Се за виртуелизација, работа со виртуелни машини, сетирање, проблеми итн.

2 пораки
2 теми

Последна порака MikroTik
во Инсталирање на RouterOS ...
на Јуни 23, 2015, 12:19:47 am

Нема нови пораки Туторијали

Туторијали за сетирање на популарни модови на работа.

21 пораки
19 теми

Последна порака MikroTik
во Надградба на RoS кај hAP...
на Јануари 22, 2016, 02:21:51 pm

Нема нови пораки HotSpot Темплејти

Тука постирајте ги вашите hotspot темплејти, специјално дизајнирани за RouterOS.

24 пораки
20 теми

Последна порака MikroTik
во WiFi Lock
на Јануари 31, 2017, 09:47:50 pm

Нема нови пораки The Dude

Се за The Dude, софтверот за менаџирање на вашата мрежа.

1 пораки
1 теми

Последна порака MikroTik
во The Dude - (Инсталирање,...
на Декември 04, 2014, 12:22:58 am

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

MikroTik Macedonia - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

269 Пораки во 133 Теми 45 Членови. Последен член: gogy70
Последна порака: "Одг: Додавање 2 Антени н..." ( Декември 06, 2018, 08:30:57 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.

Присутни корисници Присутни корисници

1 гостин, 0 членови

Најмногу присутни корисници денес: 6. Најмногу присутни корисници: 95 (Октомври 25, 2018, 07:46:37 pm)